Правила сплати рентної плати за ліс у 2019 році

Податківці розповіли, як сплачувати рентну плату за користування лісу у 2019 році.

ДФС у Вінницькій області розповідає, що Законом №2628 внесено зміни до ПКУ в частині збільшення з 01.01.2019 року ставок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50%.

Законом №2621 з 01.01.2019 року змінено розподіл зарахування коштів рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів до бюджету, а саме:

  • до загального фонду державного бюджету – 37%;
  • до спеціального фонду державного бюджету – 26%;
  • до загального фонду місцевого бюджету – 37%.

Також збільшено ставку з екологічного податку за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю і встановлено її у розмірі 10,00 гривень за 1 тонну. Із переліку платників екологічного податку за викиди двоокису вуглецю виключено суб’єктів господарювання, якими здійснюються такі викиди в обсязі не більше 500 тонн на рік. При цьому передбачено, що база оподаткування екологічним податком за викиди двоокису вуглецю за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг таких викидів у розмірі 500 тонн за рік.

Внесено зміни до Бюджетного кодексу України, якими п. 16¹ ст. 29 у 2019 році запроваджено особливий порядок розподілу коштів екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення щодо надходження екологічного податку в частині викидів двоокису вуглецю, який зараховуються до загального фонду державного бюджету у розмірі 100%.

З урахуванням зазначеного необхідно в термін до 11.02.2019 року забезпечити подання за ІV квартал 2018 року платниками екологічного податку окремого додатка 1 щодо декларування податкових зобов’язань з екологічного податку за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю, незалежно від обсягів викидів.

Податкові зобов’язання за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю сплачуються на окремий рахунок по коду платежу 19011000, при цьому за даним кодом платникам екологічного податку відкриваються КОР.

Також, змінено розподіл зарахування коштів рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення до бюджету, а саме:

  • до загального фонду державного бюджету – 70%;
  • до обласного бюджету – 25%;
  • до бюджетів, за місцезнаходженням ділянки надр (сільський, селищний, міст районного або обласного значення, об’єднаних територіальних громад) – 5%.

ДжерелоДФС у Вінницькій області

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.