На Луганщині відновлюють ліси: поблизу села Лопаскине планується створити Дубовий гай

 
Агенція регіонального розвитку Луганської області розпочала реалізацію нового екологічного проєкту «Відновлення постраждалих внаслідок пожеж ділянок лісових насаджень із застосуванням природних елементів протипожежного захисту».
Проєкт реалізовується за організаційної підтримки Посольства Естонської Республіки в Україні та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.
Передбачається відновити ділянку постраждалих внаслідок пожеж лісових насаджень поблизу села Лопаскине Щастинської громади площею 12 га, що стане стимулом до відновлення життя на цій території та сприятиме розвитку місцевої екосистеми. Проєкт передбачає використання пірофіту (рослини стійкі до дії вогню) – черешчатого дуба — для запобігання розповсюдженню низових та поверхневих лісових пожеж.
Реалізація проєкту позитивно позначиться на стані довкілля, розвитку лісового господарства, відновленні втрачених від пожеж 2020 року лісових масивів, озелененні територій громад, протипожежній безпеці людей від лісових пожеж. Висадження ділянок та лісосмуг черешчатого дуба забезпечить додатковий захист інших ділянок лісу і зменшить наслідки від можливих пожеж у майбутньому як для лісового господарства, так і для навколишніх громад, а також позитивно вплине на життєдіяльність тварин і птахів.
Партнерами Агенції з реалізації проєкту є Департамент міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, Щастинська міська ВЦА, ДП «Новоайдарське лісомисливське господарство» та ДП «Кремінське лісомисливське господарство».
Жителі та громадські активісти Щастинської громади запрошуються до участі у цих заходах та реалізації проєкту.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.